Вхід

Обычно на туры в грецию вылетают из Киева, но бывают вылеты из других областных городов.

ПРООН, Мінекономіки України спільно провели квартальний семінар з макроекономічного прогнозування

ПРООН в рамках Проекту “Цілі розвитку тисячоліття в Україні” разом з Міністерством економіки України спільно провели черговий квартальний семінар з макроекономічного прогнозування. У семінарі взяли участь більше 40 фахівців Міністерства економіки, Міністерства фінансів, Федерації профспілок, Державного комітету статистики, Національного банку України, інших державних установ та організацій, недержавних дослідницьких організацій, міжнародних фінансових організацій.

Серед основних питань, які дискутувались, були наступні: (1) Бюджет 2010 року – проблема вибору: співвідношення соціальної, інвестиційної, боргової складових;  (2) Новий виток кризи чи економічне відновлення у 2010-2011 роках в Україні: дії влади (структурні реформи) та бізнесу (стратегії розвитку); (3) Рівень інфляції, що  сприятиме виходу економіки з кризи у 2010-2011 роках; (4) Напрями монетарної та фіскальної політики; (5) Середньострокова динаміка до та після 2015 року – закінчення та початок нових циклів в економіці.


Експерти дійшли згоди щодо позитивної динаміки розвитку економіки у 2010 році, що буде підтримуватись розширенням зовнішнього попиту, зважаючи на відновлення темпів зростання світової економіки та покращенням зовнішньоекономічної кон'юнктури для українських експортерів. Прогнозисти очікують зростання реального ВВП на 3,4% у 2010 році. У 2011 році розвиток української економіки характеризуватиметься активізацією інвестиційної діяльності, прогнозне значення приросту реального ВВП на 2011 рік становить 4,7% (варіація показника від 3,3% до 5,8%).


Такі семінари мають на меті підвищення якості макроекономічних прогнозів шляхом експертного обговорення (прогнозних оцінок, поточних економічних тенденцій, результатів досліджень), досягнення консенсусу щодо перспективного бачення подальших шляхів розвитку країни та обміну інформацією між основними прогнозуючими організаціями (урядовими установами, міжнародними фінансовими організаціями, науково-дослідними інститутами, аналітичними центрами, недержавними організаціями тощо).


За підсумками семінару видається “Консенсус-прогноз” – аналітична записка, яка містить усереднене значення основних прогнозних показників економічного розвитку України, що розраховуються на основі експертних оцінок учасників ‘Консенсус-прогноз’ опитування.


Консенсус Прогноз пропонує показники, розраховані за  альтернативними сценаріями розвитку країни (оптимістичний, песимістичний, базовий- статус-кво). Він базується на детальній оцінці сценаріїв, моделей і конкретних прогнозних значень, що вважається найбільш прагматичним підходом для перспективного планування і розроблення програмних документів.


Експертні оцінки щодо трендів економічного і соціального розвитку були представлені фахівцями основних прогнозуючих інституцій в Україні, а саме Міністерства економіки України, Інституту економіки та прогнозування НАН України, Науково-дослідного економічного інституту, Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, Представництва Міжнародного валютного фонду в Україні, Міжнародного центру перспективних досліджень, Компанії CASE Україна, Інвестиційного банку «Concorde Capital», Райффайзен Банку «Аваль», ВАТ «БТА Банк», Dragon-Capital та The Bleyzer Foundation. На основі експертних оцінок основних прогнозних макроекономічних показників  підготовлено черговий випуск видання «Україна: перспективи розвитку. Консенсус-прогноз. Березень 2010».


Прогноз дозволяє зменшити ступінь невизначеності при прийнятті рішень. Вперше визначення «прогноз» запропонував у 1926 році видатний російський економіст Микола Кондратьєв у роботі «Проблема передбачення». На думку вченого, «прогноз – це обґрунтований висновок від подій, даних у досвіді, до можливого виходу подій, які нам ще не дані і не настали».


Прогноз дає сукупність аргументованих уявлень про майбутній розвиток процесу або явищ, які мають імовірнісний, але достатньо достовірний характер для прийняття рішень. Таким чином, рівень достовірності прогнозу визначає його практичну значимість. Достовірність економічної інформації, її адекватність реальній ситуації обумовлює правильність та обґрунтованість висновків і пропозицій, зроблених на її основі.


Малюнок-ілюстрація, використаний в цій новині, також є на dfpni.gov.uk


З питань отримання докладнішої інформації, будь-ласка, звертайтесь до Тетяни Боліли, за тел.: (044) 253 4370.