Вхід

ПРООН пропонує план дій для скорочення бідності та досягнення сталого розвитку

Програма розвитку ООН (UNDP) сьогодні оприлюднила оцінку та аналіз того, що має бути зроблено для зміцнення сталого людського розвитку та скорочення бідності. У новому Звіті, під назвою «Що вартуватиме досягнення Цілей розвитку тисячоліття? – Міжнародна оцінка», його автори визначають конкретний план-дій, який сприятиме прийняттю рішень під час Саміту ООН з питань ЦРТ у вересні цього року.

ЦРТ можна досягти – на це вказують факти, зібрані в 50 країнах світу, говориться в новому Звіті.


«Для багатьох людей, які живуть в бідності, Цілі розвитку тисячоліття – це не суто абстрактні завдання; вони становлять сенс кращого життя та інструмент до забезпечення справедливішого та мирного світу» - говорить Адміністратор ПРООН Хелен Кларк.


«Ми сподіваємося, що факти та докази, які містяться у нашому новому Звіті, а також план-дій розрахований на суттєве прискорення досягнення успіху, стануть позитивним надбанням зустрічі світових лідерів у вересні» - додала Хелен Кларк.


ЦРТ – це вісім цілей, які голови держав та урядів 189 країн-членів ООН затвердили під час Саміту ООН у вересні 2000 року. Вони пообіцяли досягти їх до 2015 року. Зокрема, мова йде про скорочення масштабів голоду та злиднів, охорону материнства та дитинства, боротьбу з ВІЛ, малярією і туберкульозом, забезпечення сталого розвитку довкілля та рівних прав між жінками та чоловіками.


Опираючись на докази того, що дійсно спрацювало в 50 країнах, новий звіт ПРООН містить план-дій з прискорення досягнення ЦРТ на наступні 5 років.


В цьому плані йдеться про такі важливі вісім пунктів: необхідність підтримки розвитку країн за активної участі громадян; запровадження інклюзивних моделей економічного розвитку, які, в першу чергу, беруть до уваги бідне населення та створюють нові робочі місця, включно з приватним сектором.


Автори звіту закликають до забезпечення урядових інвестицій у надання відповідних соціальних послуг, зокрема, охорону здоров’я та освіту; запровадження ефективніших політик та заходів, особливо, в сферах соціального захисту та зайнятості (працевлаштування); створення нових можливостей для жінок та дівчат; покращення доступу до енергоефективної економіки.


Крім того, у звіті говориться про необхідність проводити кращу мобілізацію внутрішніх ресурсів для фінансування ЦРТ, забезпечити належне фінансування досягнення ЦРТ з міжнародних джерел офіційної допомоги, які були визначені відповідними міжнародними зобов’язаннями на рівні окремих країн.


Повний текст Звіту (англ. мовою).